PREP HOCKEY=

Coon Rapids 6, Simley 4

Holy Angels 5, St. Cloud Cathedral 1

Litchfield/Dassel-Cokato 8, Marshall 1

Minneapolis 4, Chisago Lakes 1

Minnesota River 3, Windom 2

New Prague 7, Rochester Lourdes 1

River Lakes 3, Becker/Big Lake 1

Roseville 4, Anoka 2

___

BOYS PREP BASKETBALL=

Alexandria 75, Willmar 50

Atwater-Cosmos-Grove City 48, MACCRAY 45

Avail Academy 82, Hope Academy 60

Belle Plaine 93, Sibley East 64

Bethlehem Academy 70, Alden-Conger 55

Bigfork 67, Carlton 59

Bloomington Kennedy 69, Fridley 59

Buffalo 97, Minnehaha Academy 90

Columbia Heights 86, Spring Lake Park 80

DeLaSalle 90, Brooklyn Center 74

Dilworth-Glyndon-Felton 71, Ada-Borup/Norman County West 49

Duluth East 79, Blaine 62

East Grand Forks 75, Crookston 59

Eden Prairie 86, St. Michael-Albertville 68

Eden Valley-Watkins 54, Minnewaska 41

Fairmont 68, St. James Area 61

Gibbon Fairfax Winthrop 78, Cedar Mountain/Comfrey 69

Hibbing 81, Duluth Marshall 51

Hillcrest Lutheran 73, Ortonville 29

La Crescent 60, Fillmore Central 47

Lake City 83, Chatfield 65

Lakeview 79, Minneota 61

Liberty Classical 84, LILA 57

Luverne 80, Adrian/Ellsworth 60

Minneapolis Edison 95, Minneapolis South 64

Minneapolis Southwest 70, Minneapolis Henry 41

Minneapolis Washburn 80, Minneapolis Roosevelt 45

Minnesota Valley Lutheran 82, St. Clair 55

Mounds Park Academy 55, Nova Classical Academy 37

Mountain Lake Area-Comfrey 71, Sleepy Eye 51

NCEUH 60, New York Mills 46

Nevis 61, Browerville/Eagle Valley 47

Osakis 81, Little Falls 62

Pine Island 62, Triton 50

Proctor 58, Barnum 48

Richfield 70, Holy Angels 62

Robbinsdale Cooper 76, St. Anthony 55

Russell-Tyler-Ruthton 80, Yellow Medicine East 59

Sacred Heart 83, Fertile-Beltrami 70

Schaeffer Academy 75, Houston 43

Sebeka 68, Laporte 55

Sleepy Eye St. Mary’s 96, Nicollet 49

South St. Paul 82, Two Rivers 79

Southwest Minnesota Christian 85, Jackson County Central 70

Spectrum 95, Maple Lake 36

Spring Grove 59, Kingsland 23

St. Thomas Academy 74, Park (Cottage Grove) 70

Stewartville 91, Caledonia 64

Swanville 91, Benson 83

Truman/Martin Luther/GHEC 69, Glenville-Emmons 42

Two Harbors 85, Mesabi East 45

United South Central 74, St. Charles 65

Washington Tech 62, Math and Science Academy 58

White Bear Lake 60, Maple Grove 58

Winona Cotter 58, Lanesboro 57

Zumbrota-Mazeppa 59, Kenyon-Wanamingo 43

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS=

Dawson-Boyd vs. Wabasso, ccd.

___

GIRLS PREP BASKETBALL=

Albany 60, Pierz 36

Avail Academy 47, Twin Cities Academy/Great River Co-op 35

Barnum 61, South Ridge 59

Battle Lake 51, Sebeka 44

Becker 91, Minnehaha Academy 88

Brainerd 51, Bemidji 48

Buffalo Lake-Hector-Stewart 69, Sibley East 26

Carlton 53, Nashwauk-Keewatin 45

Cass Lake-Bena 90, Red Lake 64

Chisholm 80, Ely 69

Cromwell 63, Cherry 31

Crosby-Ironton 93, Pine River-Backus 41

DeLaSalle 58, Visitation 53

Deer River 57, Blackduck 53

Dilworth-Glyndon-Felton 58, Ada-Borup/Norman County West 37

Eagle Ridge Academy Charter 37, St. John’s Prep 25

Elk River 69, Buffalo 26

Fillmore Central 63, Mabel-Canton 27

Fosston 61, Mahnomen/Waubun 22

Fridley 58, Bloomington Kennedy 43

Grand Meadow 47, Blooming Prairie 45

Greenway 62, McGregor 41

Hayfield 62, Janesville-Waldorf-Pemberton 36

Hillcrest Lutheran 83, Ortonville 50

Holdingford 63, Milaca 43

Holy Angels 78, Richfield 45

Kelliher/Northome 62, Climax/Fisher 44

Kingsland 63, Schaeffer Academy 38

Lake City 67, Chatfield 34

Lake Crystal-Wellcome Memorial 64, Waterville-Elysian-Morristown 45

Little Falls 57, Aitkin 41

Long Prairie-Grey Eagle 50, Mille Lacs Co-op 36

Luverne 63, Windom 28

Mankato Loyola 78, Immanuel Lutheran 25

Menahga 56, Browerville/Eagle Valley 42

Minneapolis Henry 58, Columbia Heights 51

Minneapolis Roosevelt 71, St. Croix Prep 41

Minnewaska 61, Osakis 35

Mora 49, East Central 32

Mountain Iron-Buhl 79, Rock Ridge 41

NCEUH 65, Red Lake Falls 63

New Richland-H-E-G 69, Blue Earth Area 29

New Ulm Cathedral 74, Madelia 32

Orono 69, Park Center 58

Pelican Rapids 61, Crookston 54

Randolph 66, Lyle/Austin Pacelli 27

Robbinsdale Armstrong 67, Minneapolis Washburn 27

Robbinsdale Cooper 68, St. Anthony 29

Roseau 71, Bagley 32

Royalton 60, Spectrum 37

Russell-Tyler-Ruthton 54, Murray County Central 28

Sacred Heart 66, Kittson County Central 54

Sleepy Eye 69, Mountain Lake Area-Comfrey 42

Sleepy Eye St. Mary’s 88, Nicollet 63

South St. Paul 59, Two Rivers 39

Southwest Christian (Chaska) 64, Norwood-Young America 55

Spring Grove 66, LeRoy-Ostrander 52

St. Charles 50, Cannon Falls 42

St. James Area 83, Truman/Martin Luther/GHEC 52

St. Michael-Albertville 67, Eden Prairie 61

Swanville 74, Hinckley-Finlayson 47

Thief River Falls 54, East Grand Forks 46

Tri-City United 57, Lester Prairie/Holy Trinity 51

Two Harbors 70, Duluth Denfeld 16

Underwood 75, Clinton-Graceville-Beardsley 53

United Christian 66, Mayer Lutheran 38

Upsala 52, Staples-Motley 36

Warren-Alvarado-Oslo 73, Northern Freeze 63

Wayzata 62, Edina 28

West Lutheran 48, Hope Academy 38

Westbrook-Walnut Grove 37, Renville County West 18

Zumbrota-Mazeppa 59, Kenyon-Wanamingo 52

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS=

Liberty Classical vs. Hiawatha Collegiate, ccd.

St. Paul Highland Park vs. Brooklyn Center, ccd.

___