PREP HOCKEY=

Apple Valley 4, Breck 2

Bloomington Jefferson 4, Chaska/Chanhassen 1

Cloquet/Esko/Carlton Co-op 4, Pine Area 1

Duluth East/Duluth Denfeld Co-op 2, Moose Lake Area Hockey Association 1

Eagan 3, Hastings 1

Litchfield/Dassel-Cokato 1, Marshall 1, OT

Maple Grove 2, North Wright County 2, OT

New Prague 5, Waconia 2

Owatonna 8, Rochester Century 0

Rochester Mayo 8, Mankato West 1

Windom 8, Austin 2

___

BOYS PREP BASKETBALL=

Albany 62, Rocori 54

BOLD 68, Mayer Lutheran 67

Battle Lake 88, Rothsay 54

Belle Plaine 73, Blake 69

Browerville/Eagle Valley 60, New York Mills 46

Caledonia 93, St. Charles 50

Dawson-Boyd 89, Canby 51

Dilworth-Glyndon-Felton 69, East Grand Forks 66

East Central 99, Wrenshall 77

Fertile-Beltrami 65, Ada-Borup 61

Fillmore Central 68, Wabasha-Kellogg 53

Floodwood 62, Hill City 61

Holdingford 60, St. John’s Prep 53

Houston 71, Glenville-Emmons 64

Kerkhoven-Murdock-Sunburg 62, Yellow Medicine East 52

La Crescent 70, Dover-Eyota 33

Lac qui Parle Valley 76, Minneota 74

Lake Crystal-Wellcome Memorial 72, Sibley East 46

Lakeview 62, Central Minnesota Christian 54

Lanesboro 63, LeRoy-Ostrander 58

Liberty Classical 81, Academy for Science and Agriculture 11

Long Prairie-Grey Eagle 89, Sebeka 58

Lyle/Austin Pacelli 79, Mabel-Canton 49

Mahnomen/Waubun 77, Bagley 45

Maranatha Christian 91, Concordia Academy 75

Math and Science Academy 85, Hmong Academy 27

Milaca 92, Kimball 44

Minneapolis Edison 82, Minneapolis Roosevelt 68

Minneapolis North 59, Minneapolis Washburn 56

Minneapolis Southwest 78, Minneapolis South 67

Mora 71, Royalton 44

Mounds Park Academy 71, North Lakes Academy 62

Mountain Lake Area-Comfrey 68, Truman/Martin Luther/GHEC 59

NCEUH 82, Climax/Fisher 39

New Life Academy 68, Trinity 47

Northern Freeze 68, Badger-Greenbush-Middle River 34

Northland 81, Barnum 54

Plainview-Elgin-Millville 67, Winona Cotter 35

Sibley-Ocheyedan, Iowa 88, Adrian/Ellsworth 85, 2OT

Spring Grove 72, Kingsland 37

St. Clair 76, Cleveland 41

St. Croix Lutheran 66, St. Agnes 64

St. Paul Harding 102, Hope Academy 56

Tracy-Milroy-Balaton 73, Renville County West 62

Two Harbors 73, Cook County 38

Upsala 67, Ogilvie 57

Venture Academy 85, High School for Recording Arts 67

Windom 98, Edgerton 78

Worthington 75, Spirit Lake, Iowa 64

___

GIRLS PREP BASKETBALL=

Annandale 77, Sibley East 42

Barnum 56, Deer River 43

Buffalo Lake-Hector-Stewart 79, Atwater-Cosmos-Grove City 40

Caledonia 70, St. Charles 17

Chatfield 59, Rushford-Peterson 51

Chisholm 79, McGregor 28

Cleveland 55, AC/GE 36

Columbia Heights 46, Apple Valley 44

Cromwell 66, Moose Lake/Willow River 43

Dawson-Boyd 60, Ortonville 44

Dilworth-Glyndon-Felton 52, Mahnomen/Waubun 45

East Central 45, Wrenshall 24

Ely 50, Bigfork 43

Fairmont 56, Truman/Martin Luther/GHEC 36

Fertile-Beltrami 59, Ada-Borup 45

Fillmore Central 59, Wabasha-Kellogg 21

Glencoe-Silver Lake 55, Belle Plaine 36

Grand Rapids 64, Duluth East 55

Henning 55, NCEUH 40

Howard Lake-Waverly-Winsted 54, Cristo Rey Jesuit 18

Kittson County Central 79, Stephen-Argyle 67

Lake Crystal-Wellcome Memorial 81, Madelia 23

Maple River 64, Blue Earth Area 41

Mesabi East 54, Esko 51

Mounds Park Academy 50, North Lakes Academy 6

Mountain Iron-Buhl 88, Cass Lake-Bena 45

New London-Spicer 59, Paynesville 36

New Richland-H-E-G 48, Tri-City United 44

New Ulm Cathedral 55, Minnesota Valley Lutheran 39

Nicollet 63, Mankato Loyola 49

Park Christian 65, Win-E-Mac 18

Pillager 66, Browerville/Eagle Valley 44

Randolph 54, Medford 21

Royalton 44, Foley 23

Sacred Heart 52, Warren-Alvarado-Oslo 44

Sauk Centre 57, Milaca 43

Sibley-Ocheyedan, Iowa 78, Adrian/Ellsworth 37

Sleepy Eye 64, Gibbon Fairfax Winthrop 43

South Ridge 87, Carlton 19

Southwest Minnesota Christian 52, Western Christian, Iowa 47

St. Clair 64, Martin County West 35

St. Croix Lutheran 80, St. Agnes 30

Staples-Motley 54, Verndale 51

Thompson, N.D. 62, East Grand Forks 37

Upsala 40, Pierz 37

Walker-Hackensack-Akeley 53, Nevis 50, 2OT

Waterville-Elysian-Morristown 64, LeSueur-Henderson 29

Winona Cotter 73, Plainview-Elgin-Millville 68

___

Events Calendar

Calendar of Events

M Mon

T Tue

W Wed

T Thu

F Fri

S Sat

S Sun

2 events,

5 events,

3 events,

3 events,

2 events,

3 events,

5 events,

3 events,

3 events,

2 events,

-

CHOW MEIN SUPPER

2 events,

-

Hot dish supper

1 event,

2 events,

4 events,

-

BINGO Echo, MN

0 events,

3 events,

1 event,

1 event,

1 event,

1 event,

5 events,

0 events,

3 events,

1 event,

1 event,

1 event,

1 event,

3 events,

0 events,

3 events,

2 events,

1 event,

1 event,

2 events,

3 events,