PREP HOCKEY=

Centennial/Spring Lake Park 6, Wayzata 2

Chaska/Chanhassen 4, Bloomington Jefferson 1

Farmington 4, Eagan 1

Holy Angels 2, Orono 1

Lakeville North 4, Lakeville South 0

Park (Cottage Grove) 3, North St. Paul 2

Prior Lake 4, Eastview 3, OT

Rosemount 4, Metro-South 3

Shakopee 4, Apple Valley 1

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS=

Armstrong/Cooper Coop vs. Princeton, ppd.

Hopkins/Park vs. Waseca, ppd.

Moose Lake Area Hockey Association vs. Duluth East/Duluth Denfeld, ppd.

Northern Tier vs. Buffalo, ppd.

Proctor/Hermantown vs. Duluth Marshall, ppd.

Red Wing vs. Rochester Mayo, ppd.

Waconia vs. New Prague, ppd.

White Bear Lake vs. Forest Lake, ppd.

Willmar vs. River Lakes, ppd.

___

GIRLS PREP BASKETBALL=

Blaine 44, Robbinsdale Armstrong 38

Centennial 78, Osseo 63

Edina 49, Hill-Murray 43

Holy Angels 79, Visitation 58

Maple Grove 70, Elk River 61

Minneapolis Roosevelt 69, Minneapolis Henry 47

Minneapolis Southwest 57, Minneapolis North 37

Minneapolis Washburn 53, Minneapolis Edison 37

Park Center 61, Coon Rapids 32

Rogers 57, Champlin Park 38

Spring Lake Park 68, Andover 62

St. Anthony 59, Columbia Heights 38

Tartan 73, St. Paul Central 61

Totino-Grace 60, Anoka 42

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS=

Bagley vs. Win-E-Mac, ppd.

Barnum vs. South Ridge, ppd.

Big Lake vs. Zimmerman, ppd.

Braham vs. Mora, ppd.

Byron vs. Cannon Falls, ppd.

Cass Lake-Bena vs. Nevis, ppd.

Cherry vs. Deer River, ppd.

Climax/Fisher vs. Sacred Heart, ppd. to Dec 16th.

Cromwell vs. Floodwood, ppd.

Duluth Marshall vs. Hopkins, ppd.

Heron Lake-Okabena/Fulda vs. Murray County Central, ppd.

Hiawatha Collegiate vs. Liberty Classical, ppd.

Hill City/Northland vs. East Central, ppd.

Hmong Academy vs. Avail Academy, ppd.

Hou vs. Southland, ppd.

Jordan vs. Watertown-Mayer, ppd.

Little Falls vs. Upsala, ppd.

Mabel-Canton vs. Grand Meadow, ppd.

Medford vs. Lake Crystal-Wellcome Memorial, ppd.

Milaca vs. Pierz, ppd.

Nashwauk-Keewatin vs. Mesabi East, ppd.

PACT Charter vs. North Lakes Academy, ppd.

Park Christian vs. Oak Grove Lutheran, N.D., ppd.

Pine City vs. Chisago Lakes, ppd.

Pipestone vs. Tracy-Milroy-Balaton, ppd.

Proctor vs. Pequot Lakes, ppd.

Red Rock Central vs. Mountain Lake Area, ppd.

Rocori vs. Brainerd, ppd.

Sauk Centre vs. New London-Spicer, ppd.

Swanville vs. Ashby, ppd.

Underwood vs. Breckenridge, ppd.

Wadena-Deer Creek vs. Bertha-Hewitt, ppd.

West Lutheran vs. Spectrum, ccd.

Willmar vs. St. Cloud, ppd.

___

BOYS PREP BASKETBALL=

Andover 74, Spring Lake Park 64

Blaine 44, Robbinsdale Armstrong 38

Brooklyn Center 69, Holy Angels 65

Burnsville 76, Chaska 73

Chanhassen 82, Mound Westonka 57

Eagan 64, St. Thomas Academy 54

Lake of the Woods 82, International Falls 40

Maple Grove 65, Elk River 47

Park (Cottage Grove) 90, Hastings 49

Park Center 105, Coon Rapids 66

Rogers 67, Champlin Park 60

St. Croix Lutheran 77, Washington Tech 49

Totino-Grace 88, Anoka 55

Two Rivers 75, St. Paul Como Park 42

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS=

Ashby vs. Belgrade-Brooten-Elrosa, ppd.

BOLD vs. Montevideo, ppd.

Badger-Greenbush-Middle River vs. Blackduck, ppd.

Bertha-Hewitt vs. Laporte, ppd.

Big Lake vs. Zimmerman, ppd.

Border West vs. Underwood, ppd.

Browerville/Eagle Valley vs. Osakis, ppd.

Cannon Falls vs. Byron, ppd.

Clearbrook-Gonvick vs. Cass Lake-Bena, ppd.

Cleveland vs. Sleepy Eye, ppd.

Crookston vs. NCEUH, ppd.

Hill City vs. Mille Lacs Co-op, ccd.

Hope Academy vs. Belle Plaine, ppd.

Hutchinson vs. St. Cloud Apollo, ppd.

Kerkhoven-Murdock-Sunburg vs. Central Minnesota Christian, ppd.

Lac qui Parle Valley vs. Dawson-Boyd, ppd.

Lake Crystal-Wellcome Memorial vs. Nicollet, ppd.

Liberty Classical vs. Chesterton Academy, ppd.

Littlefork-Big Falls vs. Deer River, ppd.

Mahtomedi vs. North St. Paul, ppd.

Mounds View vs. Chisago Lakes, ppd.

North Branch vs. Cloquet, ppd.

PACT Charter vs. North Lakes Academy, ppd.

Park Christian vs. Oak Grove Lutheran, N.D., ppd.

Parkers Prairie vs. Battle Lake, ppd.

Renville County West vs. MACCRAY, ppd.

South Ridge vs. Greenway, ppd.

Watertown-Mayer vs. Jordan, ppd.

Willmar vs. Sartell-St. Stephen, ppd.

Worthington vs. St. Peter, ppd.

___

Events Calendar

Calendar of Events

M Mon

T Tue

W Wed

T Thu

F Fri

S Sat

S Sun

2 events,

5 events,

3 events,

3 events,

2 events,

3 events,

5 events,

3 events,

3 events,

2 events,

-

CHOW MEIN SUPPER

2 events,

-

Hot dish supper

1 event,

2 events,

4 events,

-

BINGO Echo, MN

0 events,

3 events,

1 event,

1 event,

1 event,

1 event,

5 events,

0 events,

3 events,

1 event,

1 event,

1 event,

1 event,

3 events,

0 events,

3 events,

2 events,

1 event,

1 event,

2 events,

3 events,