PREP HOCKEY=

Mankato East/ Loyola Co-op 5, Mound Westonka 0

Wadena-Deer Creek 7, Bagley 5

___

BOYS PREP BASKETBALL=

Academy for Science and Agriculture 50, Hmong Academy 49

Esko 80, Grand Rapids 50

Fertile-Beltrami 72, Lake Park-Audubon 41

Hawley 84, Crookston 49

Kenyon-Wanamingo 100, Hope Academy 46

Kerkhoven-Murdock-Sunburg 56, MACCRAY 34

Lake Crystal-Wellcome Memorial 79, Martin County West 41

Lake of the Woods 69, Kelliher/Northome 63

Legacy Christian 98, West Lutheran 72

Little Falls 56, Zimmerman 53

Mahnomen/Waubun 90, Fosston 53

Mankato Loyola 77, Nicollet 45

Milaca 67, Spectrum 52

Minnehaha Academy 80, Minneapolis Henry 46

Moose Lake/Willow River 70, North Woods 60

NCEUH 79, Bagley 43

North Lakes Academy 90, Math and Science Academy 54

Nova Classical Academy 30, Trinity 28

Pine River-Backus 67, Ogilvie 48

Rochester Lourdes 64, Chatfield 35

Russell-Tyler-Ruthton 67, Canby 39

Schaeffer Academy 85, United Christian 79

Sleepy Eye St. Mary’s 100, Sleepy Eye 57

St. Clair 69, Alden-Conger 53

St. Paul Como Park 67, Minneapolis Roosevelt 65

Twin Cities Academy/Great River Co-op 52, St. Paul Humboldt 49

Venture Academy 53, Exploration 41

Warren-Alvarado-Oslo 70, Northern Freeze 59

Wrenshall 71, Mille Lacs Co-op 55

POSTPONEMENTS AND CANCELLATIONS=

Luverne vs. Edgerton, ppd.

___

GIRLS PREP BASKETBALL=

Badger-Greenbush-Middle River 74, Northern Freeze 42

Barnum 66, Cherry 36

Bigfork 43, Carlton 25

Burnsville 81, Apple Valley 35

Chisholm 74, Littlefork-Big Falls 19

Christ’s Household of Faith 54, Eagle Ridge Academy Charter 26

Cromwell 65, Deer River 20

Crosby-Ironton 77, Wadena-Deer Creek 67

Dover-Eyota 64, Wabasha-Kellogg 30

Fertile-Beltrami 78, Cass Lake-Bena 62

Hope Academy 48, Liberty Classical 19

Kittson County Central 89, Climax/Fisher 77

Mesabi East 55, Floodwood 38

Minneapolis Southwest 71, Minneapolis South 36

Mountain Iron-Buhl 84, Menahga 63

Nova Classical Academy 52, Community of Peace 12

Sacred Heart 61, Red Lake County 36

Sartell-St. Stephen 50, Moorhead 41

South Ridge 80, Greenway 20

St. James Area 73, Nicollet 38

St. Michael-Albertville 94, Osseo 32

Stewartville 95, Plainview-Elgin-Millville 35

United Christian 64, Schaeffer Academy 42

___

Events Calendar

Calendar of Events

M Mon

T Tue

W Wed

T Thu

F Fri

S Sat

S Sun

2 events,

5 events,

3 events,

3 events,

2 events,

3 events,

5 events,

3 events,

3 events,

2 events,

-

CHOW MEIN SUPPER

2 events,

-

Hot dish supper

1 event,

2 events,

4 events,

-

BINGO Echo, MN

0 events,

3 events,

1 event,

1 event,

1 event,

1 event,

5 events,

0 events,

3 events,

1 event,

1 event,

1 event,

1 event,

3 events,

0 events,

3 events,

2 events,

1 event,

1 event,

2 events,

3 events,