PREP HOCKEY=

Albert Lea 3, Luverne 2

Andover 3, Maple Grove 2

Blaine 4, Anoka 0

Blake 5, Owatonna 2

Bloomington Jefferson 4, Waconia 1

Brainerd/Little Falls Co-op 3, Sartell/Sauk Rapids Co-op 0

Buffalo 2, Hopkins/Park 0

Centennial/Spring Lake Park Co-op 6, Osseo/Park Center 3

Champlin Park/Coon Rapids 5, Armstrong/Cooper Coop 0

Chisago Lakes 5, Princeton 0

Cloquet/Esko/Carlton Co-op 4, Superior, Wis. 3

East Ridge 5, White Bear Lake 0

Edina 5, North Wright County 1

Fairmont 1, Mankato West 0

Fargo Davies, N.D. 10, East Grand Forks 4

Fergus Falls 3, St. Cloud Girls Hockey 1

Fort Frances, Ontario 2, International Falls 0

Grand Rapids/Greenway 3, Duluth Marshall 1

Holy Family Catholic 6, Delano/Rockford Co-op 0

Mankato East 5, Rochester Century 0

Metro-South 4, Duluth East/Duluth Denfeld Co-op 1

Minnetonka 10, Wayzata 2

Moorhead 4, Alexandria 1

Mound Westonka/SWC 9, Litchfield/Dassel-Cokato 0

New Ulm 13, Worthington 0

Orono 5, Benilde-St. Margaret’s 5

Park (Cottage Grove) 6, Woodbury 3

Rock Ridge 5, Hibbing/Chisholm Co-op 1

Rogers 2, Elk river/Zimmerman Co-op 1

Roseville/Mahtomedi Co-op 3, Cretin-Derham Hall 2

Simley 5, Hastings 1

South St. Paul 3, North/Tartan Co-op 2

Spring Lake Park 6, Park Center 3

Stillwater 5, Mounds View/Irondale Co-op 1

Two Rivers/ St. Paul Co-op 4, Red Wing 1

Warroad 7, Roseau 1

Waseca 6, Austin 1

Willmar 3, River Lakes 1

___

BOYS PREP BASKETBALL=

Barnum 62, Aitkin 60, OT

Becker 70, Monticello 54

Belgrade-Brooten-Elrosa 69, Atwater-Cosmos-Grove City 50

Belle Plaine 70, Lester Prairie/Holy Trinity 59

Bemidji 66, Grand Rapids 55

Bertha-Hewitt 65, New York Mills 46

Blaine 87, Coon Rapids 82

Border West 62, Battle Lake 51

Braham 55, Upsala 51

Buffalo 62, Sartell-St. Stephen 53

Cannon Falls 58, Pine Island 44

Cass Lake-Bena 79, Pine River-Backus 59

Champlin Park 75, Centennial 59

Chisholm 65, Nashwauk-Keewatin 31

Cloquet 59, Crosby-Ironton 51

Columbia Heights 99, Brooklyn Center 82

Cromwell 69, McGregor 47

DeLaSalle 83, Bloomington Kennedy 38

Detroit Lakes 66, Fergus Falls 65

Duluth East 65, Hermantown 58

Eagan 81, Burnsville 75

Eastview 79, Lakeville North 77, OT

Eden Prairie 90, Brainerd 82

Edina 65, Bloomington Jefferson 62

Elk River 67, Anoka 40

Farmington 70, Apple Valley 56

Henning 76, Verndale 34

Hiawatha Collegiate 75, Blake 55

Hills-Beaver Creek 81, Heron Lake-Okabena/Fulda 68

Holy Angels 81, Fridley 75

Holy Family Catholic 78, Breck 61

Janesville-Waldorf-Pemberton 72, Waterville-Elysian-Morristown 60

Kittson County Central 67, Warroad 64

La Crescent 71, Waukon, Iowa 39

Lake City 51, Goodhue 47

Lake Crystal-Wellcome Memorial 76, Mankato Loyola 66

Lakeville South 47, Rosemount 36

LeSueur-Henderson 50, Sibley East 48

Mahtomedi 69, St. Thomas Academy 41

Maple Grove 68, Andover 58

Martin County West 68, Truman/Martin Luther/GHEC 49

Melrose 71, Minnewaska 48

Milaca 72, Hinckley-Finlayson 36

Moorhead 86, Fargo South, N.D. 74

Morris Area/Chokio-Alberta 64, BOLD 41

Mounds Park Academy 89, Hope Academy 82

Murray County Central 65, Mountain Lake Area-Comfrey 59

Nevis 86, Red Lake 61

New London-Spicer 75, Litchfield 41

New Prague 57, Kasson-Mantorville 52

New Ulm 82, Fairmont 61

North St. Paul 82, Hastings 80

Northern Freeze 73, Goodridge/Grygla-Gatzke 68

Northfield 90, Albert Lea 84

Orono 81, Mound Westonka 47

Osseo 76, Rogers 60

Owatonna 66, Faribault 27

Park Center 100, Spring Lake Park 68

Pipestone 97, Windom 84

Princeton 93, Big Lake 89

Randolph 61, Blooming Prairie 45

Robbinsdale Armstrong 62, Totino-Grace 48

Rochester Century 60, Rochester Mayo 57

Sacred Heart 68, Warren-Alvarado-Oslo 58

Sauk Centre 58, Montevideo 55

Sauk Rapids-Rice 74, Hutchinson 61

Shakopee 69, Prior Lake 60

Sleepy Eye St. Mary’s 74, Buffalo Lake-Hector-Stewart 64

South Ridge 63, Proctor 37

Southland 79, LeRoy-Ostrander 37

Spectrum 67, Eagle Ridge Academy Charter 32

St. Anthony 93, Richfield 77

St. Clair 59, Madelia 32

St. Francis 58, North Branch 48

St. Michael-Albertville 72, Waconia 45

St. Paul Academy 83, Minneapolis Roosevelt 65

St. Paul Highland Park 57, St. Paul Como Park 45

Stewartville 63, Zumbrota-Mazeppa 62

Superior, Wis. 106, Duluth Marshall 66

Tartan 70, Simley 62

Tri-City United 57, Mayer Lutheran 46

Two Rivers 77, Hill-Murray 27

Underwood 63, Brandon-Evansville 57

Wabasha-Kellogg 69, Alden-Conger 54

Washington Tech 78, St. Paul Harding 57

West Lutheran 66, PACT Charter 60

___

GIRLS PREP BASKETBALL=

Ada-Borup 55, Climax/Fisher 46

Albany 58, Milaca 26

Albert Lea 58, Northfield 51

BOLD 49, Minneota 36

Becker 64, Monticello 42

Belgrade-Brooten-Elrosa 55, Minnewaska 41

Blaine 85, Coon Rapids 31

Braham 53, Upsala 51

Breck 40, Minneapolis Edison 37

Browerville/Eagle Valley 59, Osakis 55

Buffalo 69, Sartell-St. Stephen 61

Buffalo Lake-Hector-Stewart 90, Sleepy Eye St. Mary’s 52

Cambridge-Isanti 79, Chisago Lakes 27

Cannon Falls 45, Pine Island 31

Centennial 61, Champlin Park 52

Chanhassen 78, Waconia 71

Chaska 92, Benilde-St. Margaret’s 83

Crosby-Ironton 83, Cloquet 62

DeLaSalle 61, Bloomington Kennedy 29

Dilworth-Glyndon-Felton 42, Hawley 38

Duluth Denfeld 64, Nashwauk-Keewatin 28

Eagan 79, Burnsville 41

Eden Valley-Watkins 55, Maple Lake 33

Elk River 67, Anoka 40

Fertile-Beltrami 61, Mahnomen/Waubun 41

Floodwood 62, Silver Bay 40

Glencoe-Silver Lake 60, Annandale 48

Grand Meadow 45, Spring Grove 20

Grand Rapids 65, Hibbing 34

Hastings 67, North St. Paul 61

Hayfield 49, Kenyon-Wanamingo 35

Henning 59, Verndale 45

Heritage Christian Academy 59, United Christian 31

Hill-Murray 50, Two Rivers 41

Hmong Academy 26, St. Paul Johnson 23

Holy Angels 63, Fridley 39

Holy Family Catholic 48, Southwest Christian (Chaska) 41

Jackson County Central 76, Murray County Central 41

Kimball 65, Howard Lake-Waverly-Winsted 30

Lake Crystal-Wellcome Memorial 53, Belle Plaine 49

Lakeville North 67, Eastview 52

Mahtomedi 75, South St. Paul 49

Mankato East 59, Mankato West 46

Maple Grove 81, Andover 38

Mayer Lutheran 67, Blake 35

Minneapolis Roosevelt 58, Minneapolis South 36

Minneapolis Southwest 65, Minneapolis Washburn 37

Minnehaha Academy 91, Apple Valley 16

New London-Spicer 80, Rockford 30

New Prague 73, Bloomington Jefferson 70

Park Christian 64, Bagley 29

Pelican Rapids 53, Barnesville 36

Perham 63, Breckenridge 55

Pipestone 73, Windom 55

Princeton 63, Big Lake 46

Prior Lake 49, Shakopee 38

Red Lake Falls 66, Red Lake County 50

Red Wing 57, Rochester John Marshall 42

Richfield 79, St. Anthony 72

Robbinsdale Armstrong 62, Totino-Grace 48

Robbinsdale Cooper 53, Edina 45

Rocori 57, Sauk Rapids-Rice 48

Rogers 52, Osseo 40

Rosemount 57, Lakeville South 46

Sauk Centre 63, Morris Area/Chokio-Alberta 29

Schaeffer Academy 45, Mabel-Canton 41

Spring Lake Park 78, Park Center 48

St. Francis 58, North Branch 48

St. Louis Park 66, Orono 60

St. Paul Central 69, St. Paul Humboldt 30

St. Paul Como Park 77, St. Paul Highland Park 15

St. Paul Harding 41, Washington Tech 39

St. Peter 48, Delano 41

Stewartville 67, Zumbrota-Mazeppa 29

Superior, Wis. 77, Duluth Marshall 38

Tartan 65, Simley 38

Wabasso 56, Minnesota Valley Lutheran 41

Waseca 49, Tri-City United 25

Watertown-Mayer 50, Dassel-Cokato 43

West Lutheran 64, PACT Charter 41

West Lyon, Inwood, Iowa 72, Hills-Beaver Creek 23

Willmar 58, Fergus Falls 46

Winona 53, Austin 44

Yellow Medicine East 70, Renville County West 50

___

Events Calendar

Calendar of Events

M Mon

T Tue

W Wed

T Thu

F Fri

S Sat

S Sun

2 events,

5 events,

3 events,

3 events,

2 events,

3 events,

5 events,

3 events,

3 events,

2 events,

-

CHOW MEIN SUPPER

2 events,

-

Hot dish supper

1 event,

2 events,

4 events,

-

BINGO Echo, MN

0 events,

3 events,

1 event,

1 event,

1 event,

1 event,

5 events,

0 events,

3 events,

1 event,

1 event,

1 event,

1 event,

3 events,

0 events,

3 events,

2 events,

1 event,

1 event,

2 events,

3 events,